Prezydenci dwunastu miast zapraszają mieszkańców do Krakowa – projekt łączący polskie miasta w czasie pandemii.

Jednym z najważniejszych problemów dużych miast w dobie pandemii był brak turystów. Pamiętajmy, że ruch turystyczny to również ten wewnątrzkrajowy. W czasie weekendów wielu Polaków podróżowało z całymi rodzinami, aby zwiedzać miasta oraz degustować w nich znane potrawy, odwiedzać modne miejsca, pobyć.

Dlatego powstał projekt Dziedzictwo 3.0 Agencji Reklamy Wenecja i Miesięcznika Kraków. Jego celem było nawiązanie współpracy z prezydentami miast wchodzących w skład Unii Metropolii Polskich. Agencja zwróciła się do Prezydentów miast z prośbą o wskazanie miejsc, które wyrastają z lokalnego dziedzictwa ich miejscowości, a także o podzielenie się wspomnieniami związanymi z Krakowem. W rezultacie udało się przedstawić i wypromować dziedzictwa miast w nowoczesnej odsłonie oraz w atrakcyjnej formie nawiązać między nimi dialog, również w mediach społecznościowych. Przestrzenią do prezentacji tej  współpracy stał się Miesięcznik Kraków.

Cieszymy się z powstania kolejnego mostu komunikacji między miastami. Dziękujemy wszystkim Prezydentom za pokazanie pięknych przykładów dziedzictwa w ich miastach, a także za osobiste polecenia związane ze szczególnymi miejscami w Krakowie. Dzięki temu cyklowi wiele osób w Polsce będzie mogło podążać szlakiem Prezydentów Unii Metropolii Polskich i odkryć nowe cele dla rodzinnych, osobistych czy biznesowych podróży.

W tym trudnym czasie budowanie solidarności miast daje nadzieję na lepszą przyszłość. Wzajemne promowanie się i odwiedzanie to podstawowy krok, jaki można zrobić, by zacieśnić więzi, które inspirować będą także po pandemii.

O tym, co warto zobaczyć w największych miastach Polski, jakie są ulubione miejsca ich Prezydentów w Krakowie, a także czego włodarze miast życzą Krakowianom w Nowym Roku – można przeczytać w styczniowym numerze „Krakowa” oraz na Facebooku Miesięcznika oraz Agencji Reklamy Wenecja.

Cieszymy się, że projekt jest kontynuowany i powstają kolejne mosty komunikacji między miastami Unii Metropolii Polskich.