W czwartek 2 czerwca Anna Szybist z naszej agencji została zaproszona do programu Play Kraków News, aby opowiedzieć o tym, jak działa TikTok. Dzień wcześniej platforma Play Kraków odniosła duży sukces na TikToku pod względem zasięgu, publikując życzenia z okazji Dnia Dziecka złożone przez słynnego Marshalla – członka „Psiego patrolu”, czyli przez Annę Apostolakis-Gludzińską, podkładającą głos filmowej postaci.

Gościem programu był również znany TikToker Simon Losik, który odsłonił nieco kulisy swojej codziennej pracy przy tworzeniu contentu wideo. Wspólnie z Simonem Anna Szybist przybliżyła widzom sposób działania algorytmu TikToka i przekonywała, że aplikacja podąża za wyborami użytkownika, jeśli jest przez niego odpowiednio kierowana. Wspomniała również o tym, że obecnie inne media społecznościowe przejmują od TikToka coraz więcej funkcji, ponieważ content wideo zyskał największą popularność wśród form  przekazu w social mediach. Wspomniała o wykorzystaniu Reels na Instagramie oraz o Facebook story.

Komentując na LinkedIn udział w programie Anna Szybist przytoczyła cytat z Jay Baer’a, który powiedział, że „Content jest ogniem social media benzyną”.

Zgadzamy się z tym i wracamy do mediów społecznościowych naszych klientów, aby zgłębiać algorytmy w praktyce!

Tagi: