Nasi Klienci idą jak burza w prawie nowych technologii! W jubileuszowym 20. Rankingu Kancelarii Prawniczych „Rzeczpospolitej” kapituła doceniła „odwagę i elastyczność podejścia” podczas pracy przy obsłudze prawnej aukcji pierwszego dzieła przypisanego do tokena NFT w Europie środkowo-wschodniej.

Tegoroczny ranking jest rekordowy z uwagi na liczbę zgłoszonych kancelarii. Wzięło w nim udział aż 321 kancelarii zatrudniających 8828 prawników.

W kategorii „największy kunszt prawniczy” eksperci ocenili „prawniczy artyzm”, bo – jak mówią – to znacznie więcej niż sama znajomość prawa. Przy wyborze swoich partnerów biznesowych przedsiębiorcy nie oczekują przecież powielania schematów, a działania blisko ludzi, patrząc z perspektywy biznesu.

Kancelaria Chabasiewicz, Kowalska i Wspólnicy  pomaga odnaleźć się w nawet najbardziej skomplikowanych sytuacjach prawnych, wskazując właściwy kierunek działania. Tak było w przypadku transakcji, którą nagrodziła „Rzeczpospolita”. Zadaniem CK Legal było m.in. zapewnienie jednoznacznego sformułowania zasad nabycia praw autorskich, co było wielce skomplikowane w przypadku dzieła cyfrowego, jakim jest obraz Pawła Kowalewskiego „Dlaczego jest raczej coś niż nic”. A należy pamiętać, że wcześniej w Polsce sprzedaż dzieła sztuki przypisanego do NFT się nie zdarzyła.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w niezwykle fascynujących obszarach biznesu!

Agencja Reklamy Wenecja od 2020 roku jest odpowiedzialna za marketing kancelarii prawnej Chabasiewicz, Kowalska i Wspólnicy.